Tamaño
Vintage 90s Minimalist Black Velvet Dress Size M (+info) | VTG |
| Brand: | Ariella London |
| Material: | 70% Triacetate 30% Polyester |
| Size: | M (Approximate size. Refer to the measures.) |
| Condition: | A (9/10) Vintage in very good condition Minimal wear by the passage of time. |
Measures | |
| Shoulders: | 42 cm |
| Chest: | 47 cm |
| Waist: | 41 cm |
| Hip: | 50 cm |
| Long: | 101 cm |
Sorry, this item is no longer available in our shop
Features | |
| Brand: | Ariella London |
| Material: | 70% Triacetate 30% Polyester |
| Size: | M (Approximate size. Refer to the measures.) |
| Condition: | A (9/10) Vintage in very good condition Minimal wear by the passage of time. |
Measures | |
| Shoulders: | 42 cm |
| Chest: | 47 cm |
| Waist: | 41 cm |
| Hip: | 50 cm |
| Long: | 101 cm |
Similar items