Tamaño
Vintage 80s - 90s Mens Henry Delorine Blazer | Pure Italian Wool Glen Check | Womens Oversize M/L (+info) | VTG |
| Brand: | Henry Delorine |
| Material: | 100% Pure Virgin Wool |
| Size: | M-L (Approximate size. Refer to the measures.) |
| Condition: | A (9/10) Vintage in very good condition Minimal wear by the passage of time. |
Measures | |
| Shoulders: | 47 cm |
| Chest: | 56 cm |
| Hip: | 56 cm |
| Long: | 79 cm |
Features | |
| Brand: | Henry Delorine |
| Material: | 100% Pure Virgin Wool |
| Size: | M-L (Approximate size. Refer to the measures.) |
| Condition: | A (9/10) Vintage in very good condition Minimal wear by the passage of time. |
Measures | |
| Shoulders: | 47 cm |
| Chest: | 56 cm |
| Hip: | 56 cm |
| Long: | 79 cm |
Similar items