Vestido vintage da marca Francoise Desarbre Paris. Firma francesa dos anos 70 que exemplifica a elegancia parisina da época. Os seus deseños adoitaban destacar por estampados exclusivos, téxtiles con excelente caída e unha atención meticulosa aos detalles.. O vestido, cunha silueta inicial fluida, vaise axustando sutilmente a partir da cadeira cara ao baixo creando unha liña tipo tubo que estiliza a figura sen ser restritiva no torso.. Pescozo con solapa e canesú. Peche central con botóns xoia (metal dourado lacado en verde). Manga axustada no puño.. Tecido lixeiro e fluido (probablemente unha sarga de poliéster de alta calidade ou mestura de viscosa). Presenta un estampado vivo que fusiona motivos florais con elementos de cachemir sobre un fondo verde vibrante.
| Marca: | Francoise Desarbre Paris |
| Material: | Non indicado |
| Talle: | M-L (Talle aproximado. Consulta as medidas.) |
| Estado: | A+ (10/10)Vintage en excelentes condicións |
Vintage: Prendas vintage únicas, orixináis de cada época. Toda a nosa roupa vintage é da mellor calidade, está lavada, pasada polo ferro e en perfecto estado.
Medidas |
| Ombreiros: | libre |
| Peito: | 55 cm |
| Cintura: | 60 cm |
| Cadeira: | 63 cm |
| Longo: | 107 cm |
- ¿Prenda axustada á modelo? Non.
- Modelo: Lupita. Como referencia o talle da modelo é unha S e a súa altura 1,72m.
- Recomendamoste que lle botes unha ollada á nosa Guía de talles e medidas
Accesorios non incluídos.