Americana de corte recto feita en Francia nos anos 90 e patrón orixinal masculino.. Ombreiras, tres petos exteriores. Silueta oversize recta. Peza lixeira.. O estampado é un clásico atemporal pata de galo en azul, verde, laranxa e negro.. Forro 100% poliéster en azul con tres petos interiores.. Para Talla M - L muller: A americana ofrecerá un efecto de máximo volume e silueta dramática. Caerá moito máis alá das cadeiras e será moi ancha nos ombros. É perfecta para un estilo genderless ou para levar con cinto.. Para Tallas XL e XXL muller: A americana axustarase como unha chaqueta folgada e cómoda, pero mantendo o estilo amplo que a caracteriza, sen ser excesivamente voluminosa.
| Marca: | Francois Degasnes |
| Material: | 45% Poliéster 55% La |
| Talle: | XL (Talle aproximado. Consulta as medidas.) |
| Estado: | A+ (10/10)Vintage en excelentes condicións |
Vintage: Prendas vintage únicas, orixináis de cada época. Toda a nosa roupa vintage é da mellor calidade, está lavada, pasada polo ferro e en perfecto estado.
Medidas |
| Ombreiros: | 50 cm |
| Peito: | 62 cm |
| Cintura: | 57 cm |
| Cadeira: | 60 cm |
| Longo: | 80 cm |
- ¿Prenda axustada á modelo? Non.
- Modelo: Lupita. Como referencia o talle da modelo é unha S e a súa altura 1,72m.
- Recomendamoste que lle botes unha ollada á nosa Guía de talles e medidas